Fethiye Lezzeti SunConnect Liberty´de

   
Seyahat Vakfı, Kooperatif Travel, Thomson, First Choice ve Thomas Cook arasındaki işbirliği ile 2010 yılında başlayan Taste of Fethiye projesi,  turizmden sağlanmakta olan kazanç ve geliri artırmak amacıyla, gelişmiş ve sağlıklı  tarım uygulamalarını teşvik ederek Türkiye Fethiye bölgesindeki çiftçilerin kalkınmalarına yardımcı olmayı hedefleyen bir projedir.
Proje Fethiye bölgesinde bulunan otellerin tedarik etmek istedikleri ürünleri bölgenin yerel çiftçilerinden satın almalarını sağlamayı hedefliyor.
Proje aynı zamanda yerel çiftçilerin turizm ve otelciliğin gereksinimi ve önemi hakkında daha iyi bilgi edinmesine yardımcı olmakla beraber üretim döngülerini planlamalarına ve başarılı pazarlama yapmalarına katkıda bulunuyor.
2011 yılında bir dizi atölye çalışmaları ve bilgi platformları çiftçiler ve üreticilerin atık azalımı, maliyet azalımı ve planlaması, üretim ve pazarlama danışmanlığı alanlarında bilgilendirmek amacıyla Taste of Fethiye tarafından organize edilmiştir.
 2012 yılında, 32 farklı yerel otelde gıda bilgilendirme etkinlikleri ve bilgi platformları kurulmuştur Taste of Fethiye proje tasarımcıları tarafından düzenlenmiş bulunmaktadır.
2013 yılı faaliyetleri arasında en önemli olarak yerel üretimi sürdürebilmek ve devamlılığını sağlamak amaçlı yeni tarım uygulamaları hayata geçirilmiştir. Aralarında önemli olarak tamamen sera sistemine dayalı üretimi azaltmayı amaçlayan, daha çok sürdürülebilen ve sürekli devamlılığın sağlanabileceği üretim şekilleri uygulama alınmıştır. Uygulamaya alınan yeni sistemler sayesinde yapılan araştırmalara göre ortalama %30 oranında maliyetlerde düşüş ve %26 oranında kazanç ve kar da artış görülmüştür.
2014 yılında, Fethiye de altı farklı köyde çalışmakta olan 29 Taste of Fethiye çiftcisi tarafından toplamda  878 ton yüksek kalite üretim yapılmıştır.
SunConnect Liberty Hotels Hisarönğ olarak bizlerde bu projeyi desteklemekten gurur duyuyoruz ve otel mutfağımızda kullanılmak üzere  taze ve organik ürünleri Taste of Fethiye üreticilerinden satın alarak desteğimizi gösteriyor ve aynı zamanda misafirlerimize gerçek Fethiye tattırmayı amaçlıyoruz.